Kodi zonal 033672 / +4933672Kodi zonal:033672     (+4933672)
Qyteti/qyteza ose krahina:Pfaffendorfb Beeskow

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 033672 / +4933672 (Gjermania)


Prefiksi 033672 është kodi i zonës për Pfaffendorfb Beeskow. Dhe Pfaffendorfb Beeskow ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Pfaffendorfb Beeskow, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Pfaffendorfb Beeskow, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4933672.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4933672 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Pfaffendorfb Beeskow për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004933672.
Llogaritësi I numrit të telefonit