Kodi zonal 033472 / +4933472Kodi zonal:033472     (+4933472)
Qyteti/qyteza ose krahina:Golzow b Seelow

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 033472 është kodi i zonës për Golzow b Seelow. Dhe Golzow b Seelow ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Golzow b Seelow, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Golzow b Seelow, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4933472.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4933472 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Golzow b Seelow për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004933472.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 033472 / +4933472 (Gjermania)