Kodi zonal 033394 / +4933394Kodi zonal:033394     (+4933394)
Qyteti/qyteza ose krahina:Blumberg Kr Barnim

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 033394 / +4933394 (Gjermania)


Prefiksi 033394 është kodi i zonës për Blumberg Kr Barnim. Dhe Blumberg Kr Barnim ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Blumberg Kr Barnim, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Blumberg Kr Barnim, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4933394.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4933394 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Blumberg Kr Barnim për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004933394.
Llogaritësi I numrit të telefonit