Kodi zonal 032297 / +37432297Kodi zonal:032297     (+37432297)
Qyteti/qyteza ose krahina:Dzoraget

Shteti:

ArmeniPrefiksi 032297 është kodi i zonës për Dzoraget. Dhe Dzoraget ndodhet në Armeni. Nëse ndodheni jashtë Armeni dhe dëshironi të telefononi një person në Dzoraget, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Armeni është +374, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Dzoraget, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +37432297.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +37432297 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Dzoraget për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0037432297.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 032297 / +37432297 (Armeni)