Kodi zonal 02975 / +492975Kodi zonal:02975     (+492975)
Qyteti/qyteza ose krahina:Schmallenberg-Oberkirchen

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 02975 / +492975 (Gjermania)


Prefiksi 02975 është kodi i zonës për Schmallenberg-Oberkirchen. Dhe Schmallenberg-Oberkirchen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Schmallenberg-Oberkirchen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Schmallenberg-Oberkirchen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492975.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492975 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Schmallenberg-Oberkirchen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492975.
Llogaritësi I numrit të telefonit