Kodi zonal 0294 / +373294Kodi zonal:0294     (+373294)
Qyteti/qyteza ose krahina:Taraclia

Shteti:

MoldaviaPrefiksi 0294 është kodi i zonës për Taraclia. Dhe Taraclia ndodhet në Moldavia. Nëse ndodheni jashtë Moldavia dhe dëshironi të telefononi një person në Taraclia, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Moldavia është +373, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Taraclia, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +373294.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +373294 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Taraclia për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00373294.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 0294 / +373294 (Moldavia)