Kodi zonal 02867 / +492867Kodi zonal:02867     (+492867)
Qyteti/qyteza ose krahina:Heiden Kr Borken

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 02867 / +492867 (Gjermania)


Prefiksi 02867 është kodi i zonës për Heiden Kr Borken. Dhe Heiden Kr Borken ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Heiden Kr Borken, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Heiden Kr Borken, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492867.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492867 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Heiden Kr Borken për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492867.
Llogaritësi I numrit të telefonit