Kodi zonal 02770 / +492770Kodi zonal:02770     (+492770)
Qyteti/qyteza ose krahina:Eschenburg

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 02770 / +492770 (Gjermania)


Prefiksi 02770 është kodi i zonës për Eschenburg. Dhe Eschenburg ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Eschenburg, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Eschenburg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492770.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492770 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Eschenburg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492770.
Llogaritësi I numrit të telefonit