Kodi zonal 02684 / +492684Kodi zonal:02684     (+492684)
Qyteti/qyteza ose krahina:Puderbach Westerw

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 02684 është kodi i zonës për Puderbach Westerw. Dhe Puderbach Westerw ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Puderbach Westerw, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Puderbach Westerw, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492684.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492684 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Puderbach Westerw për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492684.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 02684 / +492684 (Gjermania)