Kodi zonal 0256 / +61256Kodi zonal:0256     (+61256)
Qyteti/qyteza ose krahina:Murwillumbah, Grafton, Lismore

Shteti:

Australia


Kodi zonal 0256 / +61256 (Australia)


Prefiksi 0256 është kodi i zonës për Murwillumbah, Grafton, Lismore. Dhe Murwillumbah, Grafton, Lismore ndodhet në Australia. Nëse ndodheni jashtë Australia dhe dëshironi të telefononi një person në Murwillumbah, Grafton, Lismore, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Australia është +61, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Murwillumbah, Grafton, Lismore, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +61256.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +61256 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Murwillumbah, Grafton, Lismore për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0061256.
Llogaritësi I numrit të telefonit