Kodi zonal 0241 (+46241 / 0046241 / 01146241) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:0241     (+46241)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Gagnef-Floda

Shteti:

Suedia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 0241 / +46241 / 0046241 / 01146241, Suedia (hyrja telefonike)


Prefiksi 0241 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Gagnef-Floda. Dhe Gagnef-Floda ndodhet në Suedia. Nëse ndodheni jashtë Suedia dhe dëshironi të telefononi një person në Gagnef-Floda, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Suedia është +46 (0046), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Gagnef-Floda, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +46 241. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +46 241 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Gagnef-Floda për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0046 241.