Kodi zonal 02307 / +492307Kodi zonal:02307     (+492307)
Qyteti/qyteza ose krahina:Kamen

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 02307 është kodi i zonës për Kamen. Dhe Kamen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Kamen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kamen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492307.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492307 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kamen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492307.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 02307 / +492307 (Gjermania)