Kodi zonal 02247 (+492247 / 00492247 / 011492247) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:02247     (+492247)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Neunkirchen-Seelscheid

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 02247 / +492247 / 00492247 / 011492247, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 02247 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Neunkirchen-Seelscheid. Dhe Neunkirchen-Seelscheid ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Neunkirchen-Seelscheid, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Neunkirchen-Seelscheid, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 2247. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 2247 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Neunkirchen-Seelscheid për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 2247.