Kodi zonal 0213 (+355213 / 00355213 / 011355213) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:0213     (+355213)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Bajram Curri

Shteti:

Shqipëri

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 0213 / +355213 / 00355213 / 011355213, Shqipëri (hyrja telefonike)


Prefiksi 0213 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bajram Curri. Dhe Bajram Curri ndodhet në Shqipëri. Nëse ndodheni jashtë Shqipëri dhe dëshironi të telefononi një person në Bajram Curri, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Shqipëri është +355 (00355), për këtë arsye nëse ndodheni në Franca dhe dëshironi të telefononi dikë në Bajram Curri, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +355 213. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +355 213 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bajram Curri për t'i telefonuar nga Franca, mund të përdorni edhe 00355 213.