Kodi zonal 01944 / +441944Kodi zonal:01944     (+441944)
Qyteti/qyteza ose krahina:West Heslerton

Shteti:

Mbretëria e Bashkuar e BritanisëPrefiksi 01944 është kodi i zonës për West Heslerton. Dhe West Heslerton ndodhet në Mbretëria e Bashkuar e Britanisë. Nëse ndodheni jashtë Mbretëria e Bashkuar e Britanisë dhe dëshironi të telefononi një person në West Heslerton, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mbretëria e Bashkuar e Britanisë është +44, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në West Heslerton, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +441944.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +441944 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në West Heslerton për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00441944.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 01944 / +441944 (Mbretëria e Bashkuar e Britanisë)