Kodi zonal 01757 / +441757Kodi zonal:01757     (+441757)
Qyteti/qyteza ose krahina:Selby

Shteti:

Mbretëria e Bashkuar e Britanisë


Kodi zonal 01757 / +441757 (Mbretëria e Bashkuar e Britanisë)


Prefiksi 01757 është kodi i zonës për Selby. Dhe Selby ndodhet në Mbretëria e Bashkuar e Britanisë. Nëse ndodheni jashtë Mbretëria e Bashkuar e Britanisë dhe dëshironi të telefononi një person në Selby, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mbretëria e Bashkuar e Britanisë është +44, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Selby, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +441757.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +441757 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Selby për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00441757.
Llogaritësi I numrit të telefonit