Kodi zonal 0167 / +31167Kodi zonal:0167     (+31167)
Qyteti/qyteza ose krahina:Steenbergen

Shteti:

Holanda


Kodi zonal 0167 / +31167 (Holanda)


Prefiksi 0167 është kodi i zonës për Steenbergen. Dhe Steenbergen ndodhet në Holanda. Nëse ndodheni jashtë Holanda dhe dëshironi të telefononi një person në Steenbergen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Holanda është +31, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Steenbergen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +31167.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +31167 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Steenbergen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0031167.
Llogaritësi I numrit të telefonit