Kodi zonal 01572 / +441572Kodi zonal:01572     (+441572)
Qyteti/qyteza ose krahina:Oakham

Shteti:

Mbretëria e Bashkuar e Britanisë


Kodi zonal 01572 / +441572 (Mbretëria e Bashkuar e Britanisë)


Prefiksi 01572 është kodi i zonës për Oakham. Dhe Oakham ndodhet në Mbretëria e Bashkuar e Britanisë. Nëse ndodheni jashtë Mbretëria e Bashkuar e Britanisë dhe dëshironi të telefononi një person në Oakham, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mbretëria e Bashkuar e Britanisë është +44, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Oakham, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +441572.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +441572 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Oakham për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00441572.
Llogaritësi I numrit të telefonit