Kodi zonal 01329 / +441329Kodi zonal:01329     (+441329)
Qyteti/qyteza ose krahina:Fareham

Shteti:

Mbretëria e Bashkuar e BritanisëPrefiksi 01329 është kodi i zonës për Fareham. Dhe Fareham ndodhet në Mbretëria e Bashkuar e Britanisë. Nëse ndodheni jashtë Mbretëria e Bashkuar e Britanisë dhe dëshironi të telefononi një person në Fareham, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mbretëria e Bashkuar e Britanisë është +44, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Fareham, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +441329.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +441329 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Fareham për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00441329.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 01329 / +441329 (Mbretëria e Bashkuar e Britanisë)