Kodi zonal 0122 / +39122Kodi zonal:0122     (+39122)
Qyteti/qyteza ose krahina:Turin, Susa

Shteti:

ItaliaPrefiksi 0122 është kodi i zonës për Turin, Susa. Dhe Turin, Susa ndodhet në Italia. Nëse ndodheni jashtë Italia dhe dëshironi të telefononi një person në Turin, Susa, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Italia është +39, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Turin, Susa, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +39122.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +39122 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Turin, Susa për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0039122.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 0122 / +39122 (Italia)