Kodi zonal Zuunmod city (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Zuunmod city

Kodi zonal / hyrja telefonike:

272     (+976 272)

Shteti:

Mongolia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Zuunmod city (hyrja telefonike)


Prefiksi 272 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Zuunmod city. Dhe Zuunmod city ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Zuunmod city, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976 (00976), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Zuunmod city, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 272. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +976 272 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Zuunmod city për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 272.