Kodi zonal YpaneQyteti/qyteza ose krahina:Ypane
Kodi zonal:275     (+595 275)

Shteti:

ParaguaiPrefiksi 275 është kodi i zonës për Ypane. Dhe Ypane ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Ypane, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ypane, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 275.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +595 275 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ypane për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 275.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Ypane (Paraguai)