Kodi zonal Winzendorf-Muthmannsdorf (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Winzendorf-Muthmannsdorf

Kodi zonal / hyrja telefonike:

2638     (+43 2638)

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Winzendorf-Muthmannsdorf (hyrja telefonike)


Prefiksi 2638 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Winzendorf-Muthmannsdorf. Dhe Winzendorf-Muthmannsdorf ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Winzendorf-Muthmannsdorf, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Winzendorf-Muthmannsdorf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 2638. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 2638 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Winzendorf-Muthmannsdorf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 2638.