Kodi zonal WenchiQyteti/qyteza ose krahina:Wenchi
Kodi zonal:0352454526     (+233352454526)

Shteti:

Gana


Kodi zonal Wenchi (Gana)


Prefiksi 0352454526 është kodi i zonës për Wenchi. Dhe Wenchi ndodhet në Gana. Nëse ndodheni jashtë Gana dhe dëshironi të telefononi një person në Wenchi, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gana është +233, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wenchi, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +233352454526.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +233352454526 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wenchi për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00233352454526.
Llogaritësi I numrit të telefonit