Kodi zonal Villa Elisa (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Villa Elisa

Kodi zonal / hyrja telefonike:

21     (+595 21)

Shteti:

Paraguai

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Villa Elisa (hyrja telefonike)


Prefiksi 21 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Villa Elisa. Dhe Villa Elisa ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Villa Elisa, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595 (00595), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Villa Elisa, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 21. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +595 21 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Villa Elisa për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 21.