Kodi zonal St. Clara/Cunene (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:St. Clara/Cunene

Kodi zonal / hyrja telefonike:

652     (+244 652)

Shteti:

Angola

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal St. Clara/Cunene (hyrja telefonike)


Prefiksi 652 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për St. Clara/Cunene. Dhe St. Clara/Cunene ndodhet në Angola. Nëse ndodheni jashtë Angola dhe dëshironi të telefononi një person në St. Clara/Cunene, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Angola është +244 (00244), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në St. Clara/Cunene, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +244 652. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +244 652 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në St. Clara/Cunene për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00244 652.