Kodi zonal Seewalchen am Attersee (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Seewalchen am Attersee

Kodi zonal / hyrja telefonike:

7662     (+43 7662)

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Seewalchen am Attersee (hyrja telefonike)


Prefiksi 7662 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Seewalchen am Attersee. Dhe Seewalchen am Attersee ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Seewalchen am Attersee, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Seewalchen am Attersee, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 7662. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 7662 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Seewalchen am Attersee për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 7662.