Kodi zonal Seelingstädt b GeraQyteti/qyteza ose krahina:Seelingstädt b Gera
Kodi zonal:036608     (+4936608)

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 036608 është kodi i zonës për Seelingstädt b Gera. Dhe Seelingstädt b Gera ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Seelingstädt b Gera, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Seelingstädt b Gera, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4936608.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4936608 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Seelingstädt b Gera për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004936608.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Seelingstädt b Gera (Gjermania)