Kodi zonal San AntonioQyteti/qyteza ose krahina:San Antonio
Kodi zonal:21     (+595 21)

Shteti:

Paraguai


Kodi zonal San Antonio (Paraguai)


Prefiksi 21 është kodi i zonës për San Antonio. Dhe San Antonio ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në San Antonio, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në San Antonio, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 21.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +595 21 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në San Antonio për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 21.
Llogaritësi I numrit të telefonit