Kodi zonal SalyanQyteti/qyteza ose krahina:Salyan
Kodi zonal:21     (+994 21)

Shteti:

Azerbajxhani


Kodi zonal Salyan (Azerbajxhani)


Prefiksi 21 është kodi i zonës për Salyan. Dhe Salyan ndodhet në Azerbajxhani. Nëse ndodheni jashtë Azerbajxhani dhe dëshironi të telefononi një person në Salyan, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Azerbajxhani është +994, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Salyan, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +994 21.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +994 21 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Salyan për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00994 21.
Llogaritësi I numrit të telefonit