Kodi zonal Sakai (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Sakai

Kodi zonal / hyrja telefonike:

722     (+81 722)

Shteti:

Japonia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Sakai (hyrja telefonike)


Prefiksi 722 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Sakai. Dhe Sakai ndodhet në Japonia. Nëse ndodheni jashtë Japonia dhe dëshironi të telefononi një person në Sakai, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Japonia është +81 (0081), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sakai, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +81 722. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +81 722 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sakai për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0081 722.