Kodi zonal Rosenthal Sächs SchweizQyteti/qyteza ose krahina:Rosenthal Sächs Schweiz
Kodi zonal:035033     (+4935033)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Rosenthal Sächs Schweiz (Gjermania)


Prefiksi 035033 është kodi i zonës për Rosenthal Sächs Schweiz. Dhe Rosenthal Sächs Schweiz ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rosenthal Sächs Schweiz, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rosenthal Sächs Schweiz, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4935033.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4935033 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rosenthal Sächs Schweiz për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004935033.
Llogaritësi I numrit të telefonit