Kodi zonal Rosengarten Kr HarburgQyteti/qyteza ose krahina:Rosengarten Kr Harburg
Kodi zonal:04108     (+494108)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Rosengarten Kr Harburg (Gjermania)


Prefiksi 04108 është kodi i zonës për Rosengarten Kr Harburg. Dhe Rosengarten Kr Harburg ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rosengarten Kr Harburg, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rosengarten Kr Harburg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494108.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494108 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rosengarten Kr Harburg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494108.
Llogaritësi I numrit të telefonit