Kodi zonal Ronneburg ThürQyteti/qyteza ose krahina:Ronneburg Thür
Kodi zonal:036602     (+4936602)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Ronneburg Thür (Gjermania)


Prefiksi 036602 është kodi i zonës për Ronneburg Thür. Dhe Ronneburg Thür ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Ronneburg Thür, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ronneburg Thür, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4936602.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4936602 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ronneburg Thür për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004936602.
Llogaritësi I numrit të telefonit