Kodi zonal Rickenbach HotzenwQyteti/qyteza ose krahina:Rickenbach Hotzenw
Kodi zonal:07765     (+497765)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Rickenbach Hotzenw (Gjermania)


Prefiksi 07765 është kodi i zonës për Rickenbach Hotzenw. Dhe Rickenbach Hotzenw ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rickenbach Hotzenw, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rickenbach Hotzenw, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497765.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497765 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rickenbach Hotzenw për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497765.
Llogaritësi I numrit të telefonit