Kodi zonal RalingenQyteti/qyteza ose krahina:Ralingen
Kodi zonal:06585     (+496585)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Ralingen (Gjermania)


Prefiksi 06585 është kodi i zonës për Ralingen. Dhe Ralingen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Ralingen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ralingen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +496585.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +496585 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ralingen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00496585.
Llogaritësi I numrit të telefonit