Kodi zonal Quảng Nam (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Quảng Nam

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0510     (+84510)

Shteti:

Vietnami

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Quảng Nam (hyrja telefonike)


Prefiksi 0510 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Quảng Nam. Dhe Quảng Nam ndodhet në Vietnami. Nëse ndodheni jashtë Vietnami dhe dëshironi të telefononi një person në Quảng Nam, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Vietnami është +84 (0084), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Quảng Nam, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +84 510. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +84 510 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Quảng Nam për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0084 510.