Kodi zonal Qilla SaifullahQyteti/qyteza ose krahina:Qilla Saifullah
Kodi zonal:823     (+92 823)

Shteti:

Pakistani


Kodi zonal Qilla Saifullah (Pakistani)


Prefiksi 823 është kodi i zonës për Qilla Saifullah. Dhe Qilla Saifullah ndodhet në Pakistani. Nëse ndodheni jashtë Pakistani dhe dëshironi të telefononi një person në Qilla Saifullah, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Pakistani është +92, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Qilla Saifullah, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +92 823.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +92 823 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Qilla Saifullah për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0092 823.
Llogaritësi I numrit të telefonit