Kodi zonal Osterhofen (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Osterhofen

Kodi zonal / hyrja telefonike:

09932     (+499932)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Osterhofen (hyrja telefonike)


Prefiksi 09932 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Osterhofen. Dhe Osterhofen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Osterhofen, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Osterhofen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 9932. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 9932 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Osterhofen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 9932.