Kodi zonal OshogboQyteti/qyteza ose krahina:Oshogbo
Kodi zonal:035     (+23435)

Shteti:

Nigeria


Kodi zonal Oshogbo (Nigeria)


Prefiksi 035 është kodi i zonës për Oshogbo. Dhe Oshogbo ndodhet në Nigeria. Nëse ndodheni jashtë Nigeria dhe dëshironi të telefononi një person në Oshogbo, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Nigeria është +234, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Oshogbo, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +23435.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +23435 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Oshogbo për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0023435.
Llogaritësi I numrit të telefonit