Kodi zonal Noyon (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Noyon

Kodi zonal / hyrja telefonike:

5347     (+976 5347)

Shteti:

Mongolia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Noyon (hyrja telefonike)


Prefiksi 5347 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Noyon. Dhe Noyon ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Noyon, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976 (00976), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Noyon, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 5347. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +976 5347 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Noyon për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 5347.