Kodi zonal Ngapali (Shwe War Gyaing)Kodi zonal Ngapali (Shwe War Gyaing), Mianmar


Prefiksi 4344 është kodi i zonës për Ngapali (Shwe War Gyaing). Dhe Ngapali (Shwe War Gyaing) ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Ngapali (Shwe War Gyaing), përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95 (0095), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ngapali (Shwe War Gyaing), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 4344. Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +95 4344 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ngapali (Shwe War Gyaing) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 4344.