Kodi zonal NeupöllaQyteti/qyteza ose krahina:Neupölla
Kodi zonal:2988     (+43 2988)

Shteti:

AustriaPrefiksi 2988 është kodi i zonës për Neupölla. Dhe Neupölla ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Neupölla, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Neupölla, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 2988.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 2988 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Neupölla për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 2988.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Neupölla (Austria)