Kodi zonal Napier, WairoaQyteti/qyteza ose krahina:Napier, Wairoa
Kodi zonal:0683     (+64683)

Shteti:

Zelanda e Re


Kodi zonal Napier, Wairoa (Zelanda e Re)


Prefiksi 0683 është kodi i zonës për Napier, Wairoa. Dhe Napier, Wairoa ndodhet në Zelanda e Re. Nëse ndodheni jashtë Zelanda e Re dhe dëshironi të telefononi një person në Napier, Wairoa, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Zelanda e Re është +64, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Napier, Wairoa, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +64683.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +64683 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Napier, Wairoa për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0064683.
Llogaritësi I numrit të telefonit