Kodi zonal NahtoogyiQyteti/qyteza ose krahina:Nahtoogyi
Kodi zonal:6680     (+95 6680)

Shteti:

Mianmar


Kodi zonal Nahtoogyi (Mianmar)


Prefiksi 6680 është kodi i zonës për Nahtoogyi. Dhe Nahtoogyi ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Nahtoogyi, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nahtoogyi, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 6680.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +95 6680 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nahtoogyi për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 6680.
Llogaritësi I numrit të telefonit