Kodi zonal MyaungmyaQyteti/qyteza ose krahina:Myaungmya
Kodi zonal:4270     (+95 4270)
4271     (+95 4271)

Shteti:

MianmarPrefiksi 4271 është kodi i zonës për Myaungmya. Dhe Myaungmya ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Myaungmya, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Myaungmya, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 4271.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +95 4271 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Myaungmya për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 4271.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Myaungmya (Mianmar)