Kodi zonal Mutsamudu (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Mutsamudu

Kodi zonal / hyrja telefonike:

761     (+269 761)
771     (+269 771)

Shteti:

Komoret

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Mutsamudu (hyrja telefonike)


Prefiksi 771 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Mutsamudu. Dhe Mutsamudu ndodhet në Komoret. Nëse ndodheni jashtë Komoret dhe dëshironi të telefononi një person në Mutsamudu, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Komoret është +269 (00269), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mutsamudu, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +269 771. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +269 771 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mutsamudu për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00269 771.