Kodi zonal Münster-RoxelQyteti/qyteza ose krahina:Münster-Roxel
Kodi zonal:02534     (+492534)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Münster-Roxel (Gjermania)


Prefiksi 02534 është kodi i zonës për Münster-Roxel. Dhe Münster-Roxel ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Münster-Roxel, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Münster-Roxel, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492534.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492534 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Münster-Roxel për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492534.
Llogaritësi I numrit të telefonit