Kodi zonal Münsing Starnberger SeeQyteti/qyteza ose krahina:Münsing Starnberger See
Kodi zonal:08177     (+498177)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Münsing Starnberger See (Gjermania)


Prefiksi 08177 është kodi i zonës për Münsing Starnberger See. Dhe Münsing Starnberger See ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Münsing Starnberger See, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Münsing Starnberger See, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +498177.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +498177 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Münsing Starnberger See për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00498177.
Llogaritësi I numrit të telefonit