Kodi zonal Mühlen EichsenQyteti/qyteza ose krahina:Mühlen Eichsen
Kodi zonal:038871     (+4938871)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Mühlen Eichsen (Gjermania)


Prefiksi 038871 është kodi i zonës për Mühlen Eichsen. Dhe Mühlen Eichsen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Mühlen Eichsen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mühlen Eichsen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4938871.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4938871 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mühlen Eichsen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004938871.
Llogaritësi I numrit të telefonit